Založ si blog

54. Aký je rozdiel medzi snom, tzv. realitou a skutočnosťou?

Všetko je len ilúzia. Pochop to a zbavíš sa utrpenia.

Buddha Gautama

Niekedy sa mi pritrafí, že keď spím a niečo sa mi sníva, v tom konkrétnom sne si uvedomím, že snívam. Vtedy dokážem svoj sen menežovať smerom akým ja sám chcem. Vo sne sa mi ukazujú a dejú veci, ktoré ja sám chcem a si vymýšľam.

Tak aj onej noci sa mi niečo prisnilo a ja som si uvedomil vo sne, že snívam. Fajn, vravím si, keď už teda snívam, vyskúšam, aký je rozdiel medzi skutočnosťou a snom. Či aj vo sne budem pociťovať to isté ako v skutočnosti. Pomyslel som si – vyskúšam, či kamene vo sne sú také tvrdé ako v skutočnosti, v dennej realite. Pomyslel som na kamene, tie sa hneď objavili predo mnou na chodníku. Jeden som zodvihol a naozaj, bol primerane ťažký ako skutočný kameň. Udrel som sa ním do druhej ruky a … vskutku kameň vo sne bol tak isto tvrdý ako kameň v bežnej realite.

Aký je teda rozdiel medzi snom a skutočnosťou? Takmer žiadny. Jediný rozdiel je v tom, že vo sne je človek sám a preto sa mu deje, to, čo on sám mentálne produkuje, či už vedome alebo nevedome. Zatiaľ čo vo sne sa všetko „realizuje“ takmer okamžite (práve preto, že človek je vo sne sám – nemá mu to kto kaziť). V bežnej „realite“(čo je v skutočnosti tiež sen) je nás trošku viac a preto sa nemôže alebo iba veľmi ťažko realizuje, to, čo ten ktorý jedinec „chce“. Pretože koľko ľudí toľko chutí, ako sa vraví. Viac o tom sa dozviete v Teórii transurfingu od Vadima Zelanda.

Ďalšou zvláštnosťou tzv. vedomých snov je to, že keď si človek uvedomuje a uvedomí, že sníva, tento sen sa zvyčajne zakrátko preruší a človek precitne do bežnej „reality“. Prebudí sa.

Ak je však aj táto „realita“ v skutočnosti tiež len ilúziou, ako sa človek „prebudí“ do vyššej skutočnosti? Žeby tiež tak, že si uvedomí to, že vlastne tiež len sníva? Že teda začne žiť uvedomelo, že si začne uvedomovať, čo sa vlastne deje? A že sa nakoniec teda prebudí … tak ako vo vyššie spomínanom sne?

63. Emisné kontroly (EK) a ochrana prírody ?

30.05.2024

Keď dvaja robia to isté nemusí to byť vždy to isté… Ľudové úslovie V minulom článku som ku konci trochu nahrýzol problematiku tzv. emisných kontrol osobných automobilov. Dnes si posvietime na logiku vykonávania týchto nezmyslov. Prečo nezmyslov? AD.1. Majme vodiča v pokročilom veku, ktorý vlastní starší automobil, povedzme 6 liter (nech to stojí za to), s ročným [...]

62. STK-áčky, emisné a alkohol za volantom. Aký majú vplyv na nehodovosť na cestách ?

22.05.2024

„I tak še da i tak še da“ Východoslovenské úslovie Kamaráti, ktorí nejaký ten čas pobývali v USA mi rozprávali ako to tam chodí ohľadne áut. V niektorých štátoch vôbec nepoznajú pojem STK, v takom zmysle, ako je to na našom „krásnom“ Slovensku. Jednoducho tam neexistujú žiadne kontroly technického stavu áut. Ergo neexistuje tam žiadna buzerácia, [...]

61. Hlava XXIII alebo … Ako to chodí u nás v kok…cúrkove. Part 21

15.02.2024

Motýlik Motýlik: – zdrobnenina pre označenie hmyzu -motýľ – doplnok oblečenia, pripevňujúci sa pod krkom na golieri – štýl plávania V úvode článku som popísal niekoľko významov slova motýlik. Chýba tam ešte jeden význam tohoto slova a tom bude tento článok. V čase, keď sme pravidelne raz mesačne „pendlovali“ medzi rodnou hrudou a Nemeckom, [...]

búrka, pohoda

Na festivale Pohoda spadol počas búrky veľký stan, zasahujú záchranári, hlásia zranených

12.07.2024 19:02, aktualizované: 22:05

Na festivale je viac ako 30-tisíc návštevníkov.

Lučenec, kúpalisko

Hygienickým požiadavkám na kúpanie nevyhoveli 4 vodné plochy a jedno kúpalisko

12.07.2024 17:17

Hygienickým požiadavkám na kvalitu vody na kúpanie nevyhoveli vzorky odobraté v piatich prírodných vodných plochách.

nina polakova portret

Šimkovičovej sa nepáči, že Drlička odvolal šéfku baletu bez jej vedomia a žiada vysvetlenie

12.07.2024 16:03

Poláková ako jedna z mála v roku 2022, po odvolaní Mateja Drličku z postu generálneho riaditeľa, neodstúpila zo svojej funkcie.

Suchoj SuperJet 100

V Rusku spadlo dopravné lietadlo bez cestujúcich, trojčlenná posádka zahynula

12.07.2024 15:49, aktualizované: 16:20

V lietadle neboli pasažieri, stroj sa zrútil pri skúšobnom lete po oprave.

teodor

...nemyslím, teda som večný ?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 64
Celková čítanosť: 146224x
Priemerná čítanosť článkov: 2285x

Autor blogu

Kategórie