Založ si blog

54. Aký je rozdiel medzi snom, tzv. realitou a skutočnosťou?

Všetko je len ilúzia. Pochop to a zbavíš sa utrpenia.

Buddha Gautama

Niekedy sa mi pritrafí, že keď spím a niečo sa mi sníva, v tom konkrétnom sne si uvedomím, že snívam. Vtedy dokážem svoj sen menežovať smerom akým ja sám chcem. Vo sne sa mi ukazujú a dejú veci, ktoré ja sám chcem a si vymýšľam.

Tak aj onej noci sa mi niečo prisnilo a ja som si uvedomil vo sne, že snívam. Fajn, vravím si, keď už teda snívam, vyskúšam, aký je rozdiel medzi skutočnosťou a snom. Či aj vo sne budem pociťovať to isté ako v skutočnosti. Pomyslel som si – vyskúšam, či kamene vo sne sú také tvrdé ako v skutočnosti, v dennej realite. Pomyslel som na kamene, tie sa hneď objavili predo mnou na chodníku. Jeden som zodvihol a naozaj, bol primerane ťažký ako skutočný kameň. Udrel som sa ním do druhej ruky a … vskutku kameň vo sne bol tak isto tvrdý ako kameň v bežnej realite.

Aký je teda rozdiel medzi snom a skutočnosťou? Takmer žiadny. Jediný rozdiel je v tom, že vo sne je človek sám a preto sa mu deje, to, čo on sám mentálne produkuje, či už vedome alebo nevedome. Zatiaľ čo vo sne sa všetko „realizuje“ takmer okamžite (práve preto, že človek je vo sne sám – nemá mu to kto kaziť). V bežnej „realite“(čo je v skutočnosti tiež sen) je nás trošku viac a preto sa nemôže alebo iba veľmi ťažko realizuje, to, čo ten ktorý jedinec „chce“. Pretože koľko ľudí toľko chutí, ako sa vraví. Viac o tom sa dozviete v Teórii transurfingu od Vadima Zelanda.

Ďalšou zvláštnosťou tzv. vedomých snov je to, že keď si človek uvedomuje a uvedomí, že sníva, tento sen sa zvyčajne zakrátko preruší a človek precitne do bežnej „reality“. Prebudí sa.

Ak je však aj táto „realita“ v skutočnosti tiež len ilúziou, ako sa človek „prebudí“ do vyššej skutočnosti? Žeby tiež tak, že si uvedomí to, že vlastne tiež len sníva? Že teda začne žiť uvedomelo, že si začne uvedomovať, čo sa vlastne deje? A že sa nakoniec teda prebudí … tak ako vo vyššie spomínanom sne?

53. Výmena vodičského preukazu

27.10.2023

Ako si tak pozerám dnešné TV „správy“ objavila sa tam, na moje počudovanie, aj správa o výmene ešte platných vodičských preukazov za nové , „európske“. Vodičským preukazom vydávaných v rokoch 1993 až 2004 (bez obmedzenia platnosti) totiž dňom 31.12.2023 končí platnosť. Správa v TV bola v poriadku ale objavil sa tam aj ujček v okuliaroch, ktorý si [...]

52. Hlava XXIII alebo … Ako to chodí u nás v kok…cúrkove. Part 15

20.08.2023

Zápisky z Nemecka – 4.časť – Kaufland in Deutschland … Ako som spomenul na konci poslednej časti, Kaufland, tak ako všetky obchody v Nemecku sú v nedeľu zatvorené. Preto hneď v pondelok, po uvítacom dni a fajronte sme nabehli na nákupy … Keďže Prasačí Brod je mestečko s cca 30-40 tisíc obyvateľmi, mal som možnosť porovnať podobný Kaufland umiestnený [...]

51. Hlava XXIII alebo … Ako to chodí u nás v kok…cúrkove. Part 14

09.08.2023

Zápisky z Nemecka – 3.časť – Ubytovanie a spolubývajúci … …Asi okolo pol ôsmej prichádzame konečne do cieľa skoro trinásť hodinovej cesty. Ide o starší penzion „malebne“ umiestnený v podstate uprostred križovatky. Cez deň pri otvorenom okne ste vo vnútri skoro nič nepočuli. Ale ináč pohoda. Hygiena – vyhovujúca. Kaufland je [...]

Tomáš Taraba

Taraba: Koalícia sa dohodla na zmene zákona o Úrade na ochranu oznamovateľov

01.12.2023 10:20

Novela zákona pôjde na decembrovú schôdzu parlamentu v skrátenom legislatívnom konaní.

Jaroslav Polaček

Mesto Košice vstupuje do krízového režimu

01.12.2023 09:10, aktualizované: 09:32

Dôvodom je nepriaznivá finančná situácia.

Javier Milei

Argentína sa nepridá ku krajinám BRICS, budúci prezident význam združenia bagatelizoval

01.12.2023 08:37

Argentína sa na budúci rok nepridá do bloku rozvojových ekonomík BRICS, uviedla Diana Mondinová, ktorá má byť ministerkou zahraničných vecí.

Zelenskyj, Mashovets, Syrsky, Kupiansk, vojna na Ukrajine

ONLINE: Rýchlo budujte opevnenie na všetkých úsekoch frontu, nariadil Zelenskyj vojakom

01.12.2023 07:00, aktualizované: 10:11

Veľké štáty zabúdajú na Ukrajinu a prepli sa na situáciu v Gaze, presne to chcelo Rusko dosiahnuť, povedal Volodymyr Zelenskyj.

teodor

...nemyslím, teda som večný ?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 55
Celková čítanosť: 111732x
Priemerná čítanosť článkov: 2031x

Autor blogu

Kategórie